Opel Insignia Sports Tourer
1.6 CDTi ecoFLEX 120 CP Manual
Locaţii asamblare: Germania (Russelsheim).
Startul producţiei: Aprilie 2009.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,913 mm |
| Lăţime | 1,856 mm |
| Înălţime | 1,513 mm |
| Ampatament | 2,737 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,587 / 1,590 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 540 / 1,530 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,598 cm cubi |
| Putere maximă | 120 CP @ 4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 320 Nm @ 2,000 rpm |
| Raport compresie | 16.0:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 12.4 sec |
| Viteză maximă | 190 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 4.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 3.7 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 109 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 70.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 08.12.2015 |