| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,529 mm |
| Lăţime | 1,837 mm |
| Înălţime | 1,644 mm |
| Ampatament | 2,727 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,532 / 1,561 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 473 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,560 cm cubi |
| Putere maximă | 110 CP @ 4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 240 Nm @ 1,750 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 12.5 sec |
| Viteză maximă | 183 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.5 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 135 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 20.08.2014 |
