
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,573 mm |
| Lăţime | 1,845 mm |
| Înălţime | 1,645 mm |
| Ampatament | 2,770 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,536 / 1,539 mm |
| Garda la sol | 120 mm |
| Volum portbagaj | 645 / 2,050 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,997 cm cubi |
| Putere maximă | 140 CP @ 6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 195 Nm @ 3,750 rpm |
| Raport compresie | 10.2:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 1 trepte (CVT) |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 10.8 sec |
| Viteză maximă | 190 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 10.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.7 l/100 km |
| Emisii CO2 | 183 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 05.09.2011 |
