
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,213 mm |
| Lăţime | 1,829 mm |
| Înălţime | 1,799 mm |
| Ampatament | 2,697 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,521 / 1,533 mm |
| Garda la sol | 183 mm |
| Volum portbagaj | 660 / 2,666 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 2/8 |
| Capacitate cilindrică | 1,461 cm cubi |
| Putere maximă | 75 CP @ 4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 180 Nm @ 1,750 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 17.5 sec |
| Viteză maximă | 151 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 5.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 137 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 05.09.2011 |
