| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,469 mm |
| Lăţime | 1,768 mm |
| Înălţime | 1,581 mm |
| Ampatament | 2,578 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,535 / 1,511 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 532 / 1,604 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,798 cm cubi |
| Putere maximă | 160 CP @ 4,500-6,200 rpm |
| Cuplu maxim | 250 Nm @ 1,500-4,500 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 7 trepte (DSG) |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.6 sec |
| Viteză maximă | 210 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 9.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 159 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 55.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 06.10.2011 |
