| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,666 mm |
| Lăţime | 1,772 mm |
| Înălţime | 1,454 mm |
| Ampatament | 2,642 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,522 / 1,523 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 442 / 1,354 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 120 CP @ 4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 290 Nm @ 1,750-2,500 rpm |
| Raport compresie | 16.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 10.9 sec |
| Viteză maximă | 196 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 139 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 70.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 06.10.2011 |
