| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,034 mm |
| Lăţime | 1,693 mm |
| Înălţime | 1,428 mm |
| Ampatament | 2,469 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,465 / 1,457 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 284 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,598 cm cubi |
| Putere maximă | 105 CP @ 6,500 rpm |
| Cuplu maxim | 153 Nm @ 3,800 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 10.3 sec |
| Viteză maximă | 186 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.0 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 149 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 45.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 28.11.2011 |
