| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,052 mm |
| Lăţime | 1,693 mm |
| Înălţime | 1,445 mm |
| Ampatament | 2,469 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,465 / 1,457 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 292 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,390 cm cubi |
| Putere maximă | 150 CP @ 5,800 rpm |
| Cuplu maxim | 220 Nm @ 1,250-4,500 rpm |
| Raport compresie | 10.0:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 7 trepte (DSG) |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.6 sec |
| Viteză maximă | 212 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.1 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.3 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 146 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 45.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 05.10.2011 |
