
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,685 mm |
| Lăţime | 1,814 mm |
| Înălţime | 1,449 mm |
| Ampatament | 2,680 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,529 / 1,504 mm |
| Garda la sol | 128 mm |
| Volum portbagaj | 590 / 1,580 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 183 CP @ 3,500-4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 380 Nm @ 1,750-3,000 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.1 sec |
| Viteză maximă | 232 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 5.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 3.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 119 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 15.05.2015 |
