
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,869 mm |
| Lăţime | 1,864 mm |
| Înălţime | 1,469 mm |
| Ampatament | 2,841 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,584 / 1,572 mm |
| Garda la sol | 149 mm |
| Volum portbagaj | 625 / 1,760 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 150 CP @ 3,500-4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 340 Nm @ 1,750-3,000 rpm |
| Raport compresie | 16.2:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.8 sec |
| Viteză maximă | 220 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 4.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 3.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.0 l/100 km |
| Emisii CO2 | 105 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 66.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare Skoda Superb 2.0 TDI 150 CP Manual: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Skoda Superb: | 22,000 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | Cehia (Kvasiny) şi China (Nanjing) |
| Start producţie model | Martie 2015 |
| Ultima actualizare a paginii | 24.03.2020 |
![]() |
Reprezentant autorizat Skoda în Moldova:
DAAC Hermes Adresă showroom Skoda Chişinău: Calea Orheiului 111/6 Telefon showroom Skoda Chişinău: (+373 22) 205-888 Adresă showroom Skoda Bălţi: str. Stefan cel Mare 152 Telefon showroom Skodat Bălţi: (+373 231) 88 800 Adresă showroom Skoda Tiraspol: str. Karl Libcnecta 1/2 Telefon showroom Skoda Tiraspol: (+373 533) 63 696 skoda.md |
















