| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,450 mm |
| Lăţime | 1,780 mm |
| Înălţime | 1,570 mm |
| Ampatament | 2,635 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,525 / 1,525 mm |
| Garda la sol | 220 mm |
| Volum portbagaj | 380 / 1,270 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | opoziţională / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,998 cm cubi |
| Putere maximă | 147 CP @ 3,600 rpm |
| Cuplu maxim | 350 Nm @ 1,600-2,400 rpm |
| Raport compresie | 16.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.3 sec |
| Viteză maximă | 198 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.8 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.0 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 146 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 15.05.2012 |
