| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,450 mm |
| Lăţime | 1,780 mm |
| Înălţime | 1,570 mm |
| Ampatament | 2,635 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,525 / 1,525 mm |
| Garda la sol | 220 mm |
| Volum portbagaj | 380 / 1,270 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | opoziţională / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,995 cm cubi |
| Putere maximă | 150 CP @ 6,200 rpm |
| Cuplu maxim | 196 Nm @ 4,200 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 1 trepte (CVT) |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 10.7 sec |
| Viteză maximă | 187 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.6 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.5 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 153 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 15.05.2012 |
