
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 5,254 mm |
| Lăţime | 1,944 mm |
| Înălţime | 1,834 mm |
| Ampatament | 3,095 mm |
| Ecartament faţă / spate | lipsă informaţie |
| Garda la sol | 230 mm |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 121 CP @ 3,750 rpm |
| Cuplu maxim | 340 Nm @ 1,750-2,250 rpm |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 12.2 sec |
| Viteză maximă | 157 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 9.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.5 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.4 l/100 km |
| Emisii CO2 | 194 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 80.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 18.01.2012 |
