Volkswagen Beetle
1.6 TDI 105 C.P, BlueMotion Automat
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Mexic (Puebla).
Startul producţiei: Iulie 2011.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,278 mm |
| Lăţime | 1,808 mm |
| Înălţime | 1,486 mm |
| Ampatament | 2,537 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,578 / 1,544 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 310 / 905 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,598 cm cubi |
| Putere maximă | 105 CP @ 4,400 rpm |
| Cuplu maxim | 250 Nm @ 1,500-2,500 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 11.5 sec |
| Viteză maximă | 178 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | 4.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 114 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 55.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 19.08.2011 |