Volkswagen CC
3,6 V6 4MOTION 300 CP Automat
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (Emden).
Startul producţiei: Aprilie 2008.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,802 mm |
| Lăţime | 1,855 mm |
| Înălţime | 1,417 mm |
| Ampatament | 2,711 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,552 / 1,559 mm |
| Garda la sol | 124 mm |
| Volum portbagaj | 532 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 3,597 cm cubi |
| Putere maximă | 300 CP @ 6,600 rpm |
| Cuplu maxim | 350 Nm @ 2,400-5,300 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.5 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 12.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 9.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 213 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 70.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 28.05.2012 |