
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 3,987 mm |
| Lăţime | 1,698 mm |
| Înălţime | 1,488 mm |
| Ampatament | 2,469 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,454 / 1,453 mm |
| Garda la sol | 175 mm |
| Volum portbagaj | 280 / 952 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,197 cm cubi |
| Putere maximă | 90 CP @ 4,800 rpm |
| Cuplu maxim | 160 Nm @ 1,400-3,500 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 11.4 sec |
| Viteză maximă | 177 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 110 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 45.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 27.12.2015 |
