Volkswagen Golf R 3 uși
2.0 TSI 4MOTION BlueMotion 300 CP Automat
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (Wolfsburg) şi Mexic (Puebla).
Startul producţiei: Martie 2013.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,276 mm |
| Lăţime | 1,790 mm |
| Înălţime | 1,436 mm |
| Ampatament | 2,630 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,541 / 1,515 mm |
| Garda la sol | 128 mm |
| Volum portbagaj | 343 / 1,233 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,984 cm cubi |
| Putere maximă | 300 CP @ 5,500-6,200 rpm |
| Cuplu maxim | 380 Nm @ 1,800-5,500 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.9 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 8.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 159 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 55.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 04.01.2016 |