Volkswagen Golf Sportsvan BlueMotion
1.0 TSI BlueMotion 115 CP Manual
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (Wolfsburg).
Startul producţiei: Martie 2015.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,338 mm |
| Lăţime | 1,807 mm |
| Înălţime | 1,578 mm |
| Ampatament | 2,685 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,543 / 1,514 mm |
| Garda la sol | 144 mm |
| Volum portbagaj | 590 / 1,520 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 3 |
| Valve per cilindru / în total | 4/12 |
| Capacitate cilindrică | 999 cm cubi |
| Putere maximă | 115 CP @ 5,000-5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 200 Nm @ 2,000-3,500 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 10.4 sec |
| Viteză maximă | 198 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 5.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.0 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 105 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 09.01.2016 |