Volkswagen Golf Variant Alltrack
2.0 TDI 4MOTION BlueMotion 184 CP Automat
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (Zwickau).
Startul producţiei: Aprilie 2015.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,578 mm |
| Lăţime | 1,799 mm |
| Înălţime | 1,515 mm |
| Ampatament | 2,630 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,546 / 1,517 mm |
| Garda la sol | 175 mm |
| Volum portbagaj | 605 / 1,620 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 184 CP @ 3,500-4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 380 Nm @ 1,750-3,250 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.8 sec |
| Viteză maximă | 219 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 5.6 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.5 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 129 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 55.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 09.01.2016 |