Volkswagen Golf Variant
2.0 TDI BlueMotion 150 CP Automat
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (Zwickau) şi Mexic (Puebla).
Startul producţiei: Mai 2013.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,562 mm |
| Lăţime | 1,799 mm |
| Înălţime | 1,481 mm |
| Ampatament | 2,635 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,549 / 1,520 mm |
| Garda la sol | 140 mm |
| Volum portbagaj | 605 / 1,620 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 150 CP @ 3,500-4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 340 Nm @ 1,750-3,000 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.9 sec |
| Viteză maximă | 216 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 5.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 119 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 09.01.2016 |