Volkswagen Passat Variant
1.4 GTE Automat
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (2 locaţii Emden şi Zwickau).
Startul producţiei: Octombrie 2014.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,767 mm |
| Lăţime | 1,832 mm |
| Înălţime | 1,501 mm |
| Ampatament | 2,791 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,584 / 1,568 mm |
| Garda la sol | 145 mm |
| Volum portbagaj | 650 / 1,780 litri |
| Motor: |
| Tip motor | hibrid plug-in (electromotor + benzină) |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,395 cm cubi |
| Putere maximă (benzină) | 156 CP @ 5,000-6,000 rpm |
| Putere electromotor | 115 CP |
| Cuplu maxim (motor benzină) | 250 Nm @ 1,500-3,500 rpm |
| Cuplu maxim electromotor | 400 Nm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h, regim automat | 7.6 sec |
| Acceleraţie 0-100 km/h, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Viteză maximă, regim automat | 225 km/h |
| Viteză maximă, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban, regim automat | lipsă informaţie |
| Consum energie, urban, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban, regim automat | lipsă informaţie |
| Consum energie, extra-urban, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt, regim automat | 1.6 l/100 km |
| Consum energie, mixt, regim pur electric | 12.4 kWh/100 km |
| Emisii CO2, regim automat | 37 g/km |
| Emisii CO2, regim pur electric | 0 g/km |
| Capacitate baterii | 9.9 kWh |
| Autonomie cu încărcare completă | 50 km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 27.12.2015 |