Volkswagen Passat Variant
2.0 TDI SCR BlueMotion 190 CP Manual
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (2 locaţii Emden şi Zwickau).
Startul producţiei: Octombrie 2014.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,767 mm |
| Lăţime | 1,832 mm |
| Înălţime | 1,501 mm |
| Ampatament | 2,791 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,584 / 1,568 mm |
| Garda la sol | 145 mm |
| Volum portbagaj | 650 / 1,780 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 190 CP @ 3,500-4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 1,900-3,300 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.1 sec |
| Viteză maximă | 235 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 5.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 3.7 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 109 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 66.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 27.12.2015 |