
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,767 mm |
| Lăţime | 1,832 mm |
| Înălţime | 1,456 mm |
| Ampatament | 2,791 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,584 / 1,568 mm |
| Garda la sol | 145 mm |
| Volum portbagaj | 586 / 1,152 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,798 cm cubi |
| Putere maximă | 180 CP @ 5,100-6,200 rpm |
| Cuplu maxim | 250 Nm @ 1,250-5,000 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.9 sec |
| Viteză maximă | 232 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.1 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.7 l/100 km |
| Emisii CO2 | 129 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 27.12.2015 |
