
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,767 mm |
| Lăţime | 1,832 mm |
| Înălţime | 1,456 mm |
| Ampatament | 2,791 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,584 / 1,568 mm |
| Garda la sol | 145 mm |
| Volum portbagaj | 586 / 1,152 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 190 CP @ 3,500-4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 1,900-3,300 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.9 sec |
| Viteză maximă | 237 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 4.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 3.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 106 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 66.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 27.12.2015 |
