Volkswagen Polo BlueGT
1.4 TSI ACT BlueMotion 150 CP Automat
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Spania (Pamplona).
Startul producţiei: Martie 2012.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 3,972 mm |
| Lăţime | 1,682 mm |
| Înălţime | 1,453 mm |
| Ampatament | 2,470 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,463 / 1,456 mm |
| Garda la sol | 143 mm |
| Volum portbagaj | 280 / 952 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,395 cm cubi |
| Putere maximă | 150 CP @ 5,000-6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 250 Nm @ 1,500-3,500 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.8 sec |
| Viteză maximă | 220 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 5.8 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.7 l/100 km |
| Emisii CO2 | 108 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 45.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 27.12.2015 |