
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,384 mm |
| Lăţime | 1,699 mm |
| Înălţime | 1,465 mm |
| Ampatament | 2,552 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,460 / 1,498 mm |
| Garda la sol | 170 mm |
| Volum portbagaj | 460 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,598 cm cubi |
| Putere maximă | 105 CP @ 5,250 rpm |
| Cuplu maxim | 153 Nm @ 3,800 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 12.1 sec |
| Viteză maximă | 187 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 9.8 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.4 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.0 l/100 km |
| Emisii CO2 | 0 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 55.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 02.12.2011 |
