Volkswagen Tiguan
2.0 TDI BlueMotion Technology 150 CP Manual
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (Wolfsburg).
Startul producţiei: Ianuarie 2016.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,486 mm |
| Lăţime | 1,839 mm |
| Înălţime | 1,651 mm |
| Ampatament | 2,677 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,570 / 1,579 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 150 CP |
| Cuplu maxim | 340 Nm @ 1,750-3,000 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.3 sec |
| Viteză maximă | 204 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 5.8 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 125 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 58.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 24.01.2016 |