
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,795 mm |
| Lăţime | 1,940 mm |
| Înălţime | 1,709 mm |
| Ampatament | 2,893 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,650 / 1,670 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 493 / 1,555 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 3,597 cm cubi |
| Putere maximă | 280 CP @ 6,200 rpm |
| Cuplu maxim | 360 Nm @ 3,200 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.8 sec |
| Viteză maximă | 228 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 13.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 8.0 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 9.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 236 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 85.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 23.08.2011 |
