
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,397 mm |
| Lăţime | 1,794 mm |
| Înălţime | 1,674 mm |
| Ampatament | 2,678 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,533 / 1,501 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 592 / 1,886 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,390 cm cubi |
| Putere maximă | 140 CP @ 5,600 rpm |
| Cuplu maxim | 220 Nm @ 1,500 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.5 sec |
| Viteză maximă | 202 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 154 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 24.08.2011 |
