Volkswagen Touran
1.4 TSI EcoFuel 150 CP Manual
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (Wolfsburg) şi China (Shanghai).
Startul producţiei: Mai 2010.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,397 mm |
| Lăţime | 1,794 mm |
| Înălţime | 1,674 mm |
| Ampatament | 2,678 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,533 / 1,501 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 592 / 1,886 litri |
| Motor: |
| Tip motor | CNG (metan) / benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,390 cm cubi |
| Putere maximă, benzină | 150 CP @ 5,500 rpm |
| Putere maximă, CNG | 150 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim, benzină | 220 Nm @ 1,500-4,500 rpm |
| Cuplu maxim, CNG | 220 Nm @ 1,500-4,500 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h, benzină | 10.2 sec |
| Acceleraţie 0-100 km/h, CNG | lipsă informaţie |
| Viteză maximă, benzină | 204 km/h |
| Viteză maximă, CNG | lipsă informaţie |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban, benzină | 9.3 l/100 km |
| Consum combustibil, urban, CNG | 6.2 kg/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban, benzină | 6.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban, CNG | 3.8 kg/100 km |
| Consum combustibil, mixt, benzină | 7.4 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt, CNG | 4.6 kg/100 km |
| Emisii CO2, benzină | 0 g/km |
| Emisii CO2, CNG | 128 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil (benzină) | 11.0 litri |
| Capacitate rezervor combustibil (CNG) | 24.0 kg |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 24.08.2011 |