Volkswagen Touran
1.6 TDI BlueMotion Technology 105 CP Automat
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (Wolfsburg) şi China (Shanghai).
Startul producţiei: Mai 2010.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,397 mm |
| Lăţime | 1,794 mm |
| Înălţime | 1,674 mm |
| Ampatament | 2,678 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,533 / 1,501 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 592 / 1,886 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,598 cm cubi |
| Putere maximă | 105 CP @ 4,400 rpm |
| Cuplu maxim | 250 Nm @ 1,500-2,500 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 12.8 sec |
| Viteză maximă | 186 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 5.1 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 119 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 24.08.2011 |