| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,963 mm |
| Lăţime | 1,879 mm |
| Înălţime | 1,443 mm |
| Ampatament | 2,941 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,628 / 1,629 mm |
| Garda la sol | 152 mm |
| Volum portbagaj | 500 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,969 cm cubi |
| Putere maximă | 320 CP @ 5,700 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 2,220-5,400 rpm |
| Raport compresie | 10.3:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.9 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | 7.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 165 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 27.10.2016 |
