| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,370 mm |
| Lăţime | 1,783 mm |
| Înălţime | 1,458 mm |
| Ampatament | 2,646 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,552 / 1,540 mm |
| Garda la sol | 145 mm |
| Volum portbagaj | 335 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 2/8 |
| Capacitate cilindrică | 1,560 cm cubi |
| Putere maximă | 115 CP @ 3,600 rpm |
| Cuplu maxim | 270 Nm @ 1,750-2,500 rpm |
| Raport compresie | 16.0:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 11.9 sec |
| Viteză maximă | 185 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 4.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 3.5 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 3.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 99 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 62.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 25.02.2013 |
