
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,626 mm |
| Lăţime | 1,854 mm |
| Înălţime | 1,372 mm |
| Ampatament | 2,751 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,590 / 1,577 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 455 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,967 cm cubi |
| Putere maximă | 245 CP @ 4,000-4,500 rpm |
| Cuplu maxim | 500 Nm @ 1,400-3,250 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.9 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 151 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 61.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare Audi A5 3.0 TDI quattro 245 CP Manual: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Audi A5: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | Germania (Ingolstadt) |
| Start producţie model | Martie 2007 |
| Ultima actualizare a paginii | 13.06.2012 |
![]() |
Reprezentant autorizat Audi în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Audi Chişinău: str. Varniţa 22 Telefon: (+373 22) 407-700 www.audi.md |











