
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,824 mm |
| Lăţime | 1,828 mm |
| Înălţime | 1,508 mm |
| Ampatament | 2,920 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,541 / 1,586 mm |
| Garda la sol | 165 mm |
| Volum portbagaj | 520 / 1,600 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,979 cm cubi |
| Putere maximă | 306 CP @ 5,800 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 1,200-5,000 rpm |
| Raport compresie | 10.2:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.7 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 11.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 8.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 188 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare BMW 3 Series Gran Turismo 335i Manual: | 40,780 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Preţ de bază model BMW 3 Series Gran Turismo: | 28,550 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | Germania (Dingolfing) |
| Start producţie model | Martie 2013 |
| Ultima actualizare a paginii | 16.07.2015 |
![]() |
Reprezentant autorizat BMW în Moldova:
AutoSpace SRL Adresă showroom BMW Chişinău: str. Bucuriei 18a Telefon: (+373 22) 223-399 www.bmw.md |



































































































