
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,239 mm |
| Lăţime | 1,790 mm |
| Înălţime | 1,291 mm |
| Ampatament | 2,496 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,511 / 1,559 mm |
| Garda la sol | 130 mm |
| Volum portbagaj | 180 / 310 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,979 cm cubi |
| Putere maximă | 340 CP @ 5,900 rpm |
| Cuplu maxim | 450 Nm @ 1,500 rpm |
| Raport compresie | 10.2:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.8 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 12.6 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 9.0 l/100 km |
| Emisii CO2 | 210 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 55.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare BMW Z4 Z4 sDrive35is Automat: | 47,880 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Preţ de bază model BMW Z4: | 29,650 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | Germania (Regensburg) |
| Start producţie model | Ianuarie 2009 |
| Ultima actualizare a paginii | 28.07.2015 |
![]() |
Reprezentant autorizat BMW în Moldova:
AutoSpace SRL Adresă showroom BMW Chişinău: str. Bucuriei 18a Telefon: (+373 22) 223-399 www.bmw.md |





































































