
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 5,098 mm |
| Lăţime | 1,902 mm |
| Înălţime | 1,467 mm |
| Ampatament | 3,070 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,618 / 1,646 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,993 cm cubi |
| Putere maximă | 265 CP @ 4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 620 Nm @ 2,000-2,500 rpm |
| Raport compresie | 16.5:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 6.1 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 5.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.0 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 119 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 78.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare BMW 7 Series 730d Automat: | 72,270 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Preţ de bază model BMW 7 Series: | 60,430 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | Germania (Dingolfing) |
| Start producţie model | Iulie 2015 |
| Ultima actualizare a paginii | 09.02.2016 |
![]() |
Reprezentant autorizat BMW în Moldova:
AutoSpace SRL Adresă showroom BMW Chişinău: str. Bucuriei 18a Telefon: (+373 22) 223-399 www.bmw.md |









