Informaţii automobil:
Kia Optima
1.7 TCi 136 CP Manual
DATE TEHNICE:
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,845 mm |
| Lăţime | 1,830 mm |
| Înălţime | 1,455 mm |
| Ampatament | 2,795 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,591 / 1,591 mm |
| Garda la sol | 145 mm |
| Volum portbagaj | 505 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,685 cm cubi |
| Putere maximă | 136 CP @ 4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 330 Nm @ 2,000-2,500 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 10.3 sec |
| Viteză maximă | 200 km/h |
|
|
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | 5.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 0 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 70.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: |
| Preţ de bază motorizare Kia Optima 1.7 TCi 136 CP Manual: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Kia Optima: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | Kazahstan (Oskemen) şi Coreea de Sud (Hwasung) |
| Start producţie model | Iulie 2010 |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 17.04.2012 |
Galerie foto Kia Optima:
DISTRIBUIE ÎN REŢELE SOCIALE: