
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,638 mm |
| Lăţime | 1,825 mm |
| Înălţime | 1,404 mm |
| Ampatament | 2,810 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,544 / 1,590 mm |
| Garda la sol | 145 mm |
| Volum portbagaj | 480 / 1,300 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,997 cm cubi |
| Putere maximă | 245 CP @ 5,000-6,500 rpm |
| Cuplu maxim | 350 Nm @ 1,250-4,800 rpm |
| Raport compresie | 10.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 6.0 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.5 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.7 l/100 km |
| Emisii CO2 | 157 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare BMW 4 Series Gran Coupe 428i xDrive Automat: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model BMW 4 Series Gran Coupe: | 28,760 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | Germania (Dingolfing) |
| Start producţie model | Mai 2014 |
| Ultima actualizare a paginii | 18.07.2015 |
![]() |
Reprezentant autorizat BMW în Moldova:
AutoSpace SRL Adresă showroom BMW Chişinău: str. Bucuriei 18a Telefon: (+373 22) 223-399 www.bmw.md |













