
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,767 mm |
| Lăţime | 1,832 mm |
| Înălţime | 1,456 mm |
| Ampatament | 2,791 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,584 / 1,568 mm |
| Garda la sol | 145 mm |
| Volum portbagaj | 586 / 1,152 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,984 cm cubi |
| Putere maximă | 280 CP @ 5,600-6,500 rpm |
| Cuplu maxim | 350 Nm @ 1,700-5,600 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.5 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 159 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 66.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 27.12.2015 |
