Informaţii automobil:
BYD L3
1.8 Automat
DATE TEHNICE:
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,568 mm |
| Lăţime | 1,716 mm |
| Înălţime | 1,480 mm |
| Ampatament | 2,615 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,486 / 1,466 mm |
| Garda la sol | 170 mm |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,839 cm cubi |
| Putere maximă | 121 CP @ 6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 160 Nm @ 3,700-4,200 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 1 trepte (CVT) |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | lipsă informaţie |
| Viteză maximă | lipsă informaţie |
|
|
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | lipsă informaţie |
| Emisii CO2 | 0 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: |
| Preţ de bază motorizare BYD L3 1.8 Automat: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model BYD L3: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | China (Shenzhen) |
| Start producţie model | Iunie 2010 |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 13.02.2012 |
DISTRIBUIE ÎN REŢELE SOCIALE: