Honda Civic Sedan
1.8 i-VTEC 142 CP Automat
Reprezentant autorizat Honda în Moldova:
Autospace SRL
Adresă showroom Honda Chişinău: str. Bucuriei 18a
Telefon: (+373 22) 123-101
autospace.md/ro/honda
Locaţii asamblare: Marea Britanie (Swindon).
Startul producţiei: Februarie 2012.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,545 mm |
| Lăţime | 1,755 mm |
| Înălţime | 1,435 mm |
| Ampatament | 2,675 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,505 / 1,530 mm |
| Garda la sol | 140 mm |
| Volum portbagaj | 440 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,798 cm cubi |
| Putere maximă | 142 CP @ 6,500 rpm |
| Cuplu maxim | 174 Nm @ 4,300 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 10.7 sec |
| Viteză maximă | 200 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 9.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 153 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 17.01.2016 |