| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,810 mm |
| Lăţime | 1,810 mm |
| Înălţime | 1,680 mm |
| Ampatament | 2,720 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,580 / 1,555 mm |
| Garda la sol | 190 mm |
| Volum portbagaj | 1,084 / 2,400 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,991 cm cubi |
| Putere maximă | 138 CP @ 6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 186 Nm @ 4,000-4,500 rpm |
| Raport compresie | 9.6:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 12.9 sec |
| Viteză maximă | 180 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 10.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 8.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 0 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 65.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 09.02.2012 |
