Informaţii automobil:
Dodge Challenger SRT8
6.4 V8 Automat
DATE TEHNICE:
| Dimensiuni: |
| Lungime | 5,023 mm |
| Lăţime | 1,923 mm |
| Înălţime | 1,449 mm |
| Ampatament | 2,946 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,603 / 1,604 mm |
| Garda la sol | 122 mm |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 2/16 |
| Capacitate cilindrică | 6,424 cm cubi |
| Putere maximă | 470 CP @ 6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 637 Nm @ 4,200 rpm |
| Raport compresie | 10.9:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | lipsă informaţie |
| Viteză maximă | lipsă informaţie |
|
|
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | lipsă informaţie |
| Emisii CO2 | 0 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 72.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: |
| Preţ de bază motorizare Dodge Challenger SRT8 6.4 V8 Automat: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Dodge Challenger SRT8: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | Canada (Brampton / Ontario) |
| Start producţie model | Septembrie 2010 |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 10.01.2012 |
Galerie foto Dodge Challenger SRT8:
DISTRIBUIE ÎN REŢELE SOCIALE: