Informaţii automobil:
Dodge Durango
3.6 V6 Automat
DATE TEHNICE:
| Dimensiuni: |
| Lungime | 5,075 mm |
| Lăţime | 1,924 mm |
| Înălţime | 1,800 mm |
| Ampatament | 3,042 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,623 / 1,627 mm |
| Garda la sol | 207 mm |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 3,604 cm cubi |
| Putere maximă | 290 CP @ 6,400 rpm |
| Cuplu maxim | 353 Nm @ 4,800 rpm |
| Raport compresie | 10.2:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | lipsă informaţie |
| Viteză maximă | lipsă informaţie |
|
|
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | lipsă informaţie |
| Emisii CO2 | 0 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 93.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: |
| Preţ de bază motorizare Dodge Durango 3.6 V6 Automat: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Dodge Durango: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | SUA (Detroit) |
| Start producţie model | Septembrie 2010 |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 10.01.2012 |
Galerie foto Dodge Durango:
DISTRIBUIE ÎN REŢELE SOCIALE: