Informaţii automobil:
Kia Cerato Koup
2.0 Manual
DATE TEHNICE:
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,480 mm |
| Lăţime | 1,765 mm |
| Înălţime | 1,400 mm |
| Ampatament | 2,650 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,542 / 1,546 mm |
| Garda la sol | 140 mm |
| Volum portbagaj | 440 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,998 cm cubi |
| Putere maximă | 150 CP @ 6,200 rpm |
| Cuplu maxim | 194 Nm @ 4,300 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.1 sec |
| Viteză maximă | 190 km/h |
|
|
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 10.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 0 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 52.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: |
| Preţ de bază motorizare Kia Cerato Koup 2.0 Manual: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Kia Cerato Koup: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | Coreea de Sud (Hwaseong) |
| Start producţie model | Iunie 2009 |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 02.02.2012 |
Galerie foto Kia Cerato Koup:
DISTRIBUIE ÎN REŢELE SOCIALE: