Informaţii automobil:
Lotus Evora
3.5 V6 350 CP Manual
DATE TEHNICE:
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,342 mm |
| Lăţime | 1,848 mm |
| Înălţime | 1,223 mm |
| Ampatament | 2,575 mm |
| Ecartament faţă / spate | lipsă informaţie |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 160 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 3,456 cm cubi |
| Putere maximă | 350 CP @ 7,000 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 4,500 rpm |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.8 sec |
| Viteză maximă | 277 km/h |
|
|
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 14.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.4 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 9.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 229 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: |
| Preţ de bază motorizare Lotus Evora 3.5 V6 350 CP Manual: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Lotus Evora: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | Marea Britanie (Hethel) |
| Start producţie model | Iulie 2009 |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 01.12.2011 |
DISTRIBUIE ÎN REŢELE SOCIALE: