
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,702 mm |
| Lăţime | 1,810 mm |
| Înălţime | 1,457 mm |
| Ampatament | 2,840 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,584 / 1,566 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 435 / 1,470 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | hibrid (electromotor + diesel) |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 2,143 cm cubi |
| Putere maximă (diesel) | 204 CP @ 3,800 rpm |
| Putere electromotor | 27 CP @ 1,800 rpm |
| Cuplu maxim (motor diesel) | 500 Nm @ 1,600-1,800 rpm |
| Cuplu maxim electromotor | lipsă informaţie |
| Raport compresie | 16.2:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 6.7 sec |
| Viteză maximă | 238 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 4.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 3.7 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 3.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 99 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 27.10.2016 |
