
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,686 mm |
| Lăţime | 1,810 mm |
| Înălţime | 1,442 mm |
| Ampatament | 2,840 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,584 / 1,573 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 480 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,595 cm cubi |
| Putere maximă | 129 CP @ 5,000 rpm |
| Cuplu maxim | 210 Nm @ 1,200-4,000 rpm |
| Raport compresie | 10.3:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.6 sec |
| Viteză maximă | 216 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.3 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 120 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 41.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 27.10.2016 |
