
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,879 mm |
| Lăţime | 1,854 mm |
| Înălţime | 1,474 mm |
| Ampatament | 2,874 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,598 / 1,614 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 540 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 5,461 cm cubi |
| Putere maximă | 525 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 720 Nm @ 1,750-5,250 rpm |
| Raport compresie | 10.0:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.2 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 13.8 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.4 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 9.7 l/100 km |
| Emisii CO2 | 227 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 66.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 25.06.2015 |
